GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 9234304
*
nr 923 4304
Keramik
6 del. Uppsala Ekeby och Nittsjö
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2014
kl 20:12:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 19:54:30
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:16
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:17
-
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:04
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:47
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:02
*
Keramik
nr 923 4304
Keramik
6 del. Uppsala Ekeby och Nittsjö
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 19:54:30 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:16 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:17 -
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:04 -
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:47 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:02